بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > مهاجرت و گردشگری : تحصیل در آمریکا + معرفی دانشگاه های آمریکا

تحصیل در آمریکا + معرفی دانشگاه های آمریکا

افراد زیادی در سراسر دنیا با رویای تحصیل در دانشگاه های آمریکا زندگی می کنند…کیفیت بالای زندگی توی این کشور، وجود دانشگاه های معتبر و معروف در شهر های مختلف اون و همچنین امکانات رفاهی و تحصیلی متعددی که در آمریکا ارائه میشه، یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این کشور برای تحصیله که در ادامه گِردگَرد بیشتر در مورد این دانشگاه ها و شرایط تحصیل توی اونها براتون میگه.

دانشگاه های آمریکا

بیشتر از ۵۰۰۰ کالج و دانشگاه در آمریکا وجود داره که خیلی از اون ها در دنیا شناخته شده و منحصر به فرد هستند و افراد زیادی آرزوی تحصیل توی این دانشگاه ها و استفاده از امکانات اون هارو دارند… بعضی از دانشگاه های معروف آمریکا دانشگاه هاروارد، ماساچوست، استنفورد، میچیگان، کالیفرنیا و ویرجینیا هستند که در ادامه گِرد گَرد به مهم ترین اونها یعنی هاروارد اشاره میکنه.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد که در لیست، بهترین و معروف ترین دانشگاه های دنیا قرار داره. دانشگاهی خصوصی در شهر کمبریج ایالت ماسا چوست آمریکا که قسمت های مختلفی داره و به عنوان اولین موسسه آموزش عالی در این کشور شناخته میشه. این دانشگاه یکی از بالاترین رتبه ها بین دانشگاه های دنیا رو داره و از قوی ترین موسسه های مالی خصوصی به شمار میاد. هزینه تحصیل توی این دانشگاه فوق العاده زیاده و تقریبا در حدود ۴۳۰۰۰ دلار در سال میشه.

رایج ترین رشته ها تحصیلی

امکان تحصیل توی مقاطع مختلف تحصیلی در آمریکا فراهم شده و در سال بیشتر از ۱ میلیون دانشجوی خارجی توی این شهر تحصیل می کنند. اما شرایط و مخارج تحصیل توی این کشور به شکلیه که از عهده هر فردی بر نمیاد.

که مهم ترین و پر طرفدار ترین رشته ها، رشته های مهندسی، مدیریت و کسب و کار و همچنین رشته های مربوط به ریاضیات و کامپیوتره.

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیلات در آمریکا دقیقا به این موضوع بستگی داره که شما کدام دانشگاه و کدام مقطع رو برای درس خوندن انتخاب کردید ولی به طور کلی دانشگاه های آمریکا کیفیت و هزینه زیادی دارند و گاهی این هزینه های انقدر زیاد میشه اگه می خواید در مورد هزینه های تحصیل در این کشور بیشتر بدونید، با گِردگَرد همراه باشید.

تحصیل در مدارس آمریکا

در مورد مدارس هم باید بدونید که مدارس دولتی و خصوصی وجود داره و هزینه مدارس دولتی با  بودجه ای که دولت به عنوان مالیات از خانواده ها میگیره، پرداخت میشه در نتیجه برای افرادی که در این کشور زندگی می کنند و مالیات پرداخت می کنند، رایگانه اما مدارس خصوصی شهریه های مختلفی دارند و مدارس شبانه روزی بهترین امکانات زندگی رو دارند که خوابگاه، وعده های غذایی، سالن ورزشی و امکان یاد گیری زبان تنها بخشی از اون به حساب میاد. هزینه تحصیل در این دبیرستان ها حدود ۳۰ تا ۴۰ دلار در سال میشه.

تحصیل در مقطع لیسانس

بیشتر افرادی که برای تحصیل به آمریکا میان، تمایل به درس خوندن در مقطع کارشناسی رو دارند و با این کار شانس خودشون برای تحصیل در مقاطع بالاتر و همچنینن پیدا کردن کار رو بالا تر ببرند. این افراد باید نمره آیلتس با تافل بالای ۵ و ۶ کسب کرده باشند و طی ۴ سال مدرک کارشناسی خودشون رو از دانشگاه بگیرند و می تونند تا ۱۰ ساعت در هفته هم کار کنند و برای هر ساعت کار حدود ۱۲ تا ۱۵ دلار حقوق بگیرند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هم از حدود ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال میشه.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

افراد کمی از آمریکایی های در مقطع کارشناسی ارشد درس می خونند ولی داشتن این مدرک باعث میشه تا افرادی راحت تر در این کشور کار پیدا کنند. برای تحصیل در فوق لیسانس باید نمره آیلتس بالاتر از ۵ یا ۶ کسب کنید و به توجه به رشته تحصیلی یک تا ۳ سال طول میکشه. این دانشجو ها اجازه دارند که در هفته ۲۰ ساعت کار کنند و برای هر ساعت حدود ۱۵ دلار درآمد داشته باشند. 

تحصیل در مقطع دکترا

برای اینکه بتونید در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های آمریکا ادامه تحصیل بدید، باید رزومه تحصیلی قوی ارائه بدید که شامل معدل بالای ۱۶، مقالات علمی و پژوهشی، مدرک زبان و… مدت زمان تحصیل در این مقطع از ۳ تا ۵ ساله و بهترین روش برای این مقطع استفاده از بورسیه های تحصیلی برای کم کردن هزینه های تحقیقاته. هزینه تحصیل در این مقطع بیش از ۳۵ هزار دلار در سال میشه.

چرا در آمریکا درس بخوانیم؟

درس خواندن در آمریکا

تحصیل توی یکی از موفق ترین و بزرگ ترین کشور های دنیا که در کنار استفاده  از امکانات و تجهیزاتی که دانشگاه ها و مدارس اون وجود داره در کنار لذت بردن از سرگرمی ها و  تفریحات تموم نشدی این کشور، موجب شده تا این کشور همیشه در لیست آرزو های اقامتی و تحصیلی خیلی از افراد قرار بگیره و در کنار همه هزینه ها و شرایط سختی که ورود به دانشگاه های آمریکا داره، باید بدونید که بالا بودن رتبه علمی این دانشگاه ها باعث شده تا این همچنان این کشور به عنوان یک مقصد مهم برای تحصیل دانشجو های خارجی به حساب بیاد.

منبع