صفحه اصلی > استایل و فشن : رنگ مو مناسب و جذاب برای 4 فصل سال

رنگ مو مناسب و جذاب برای 4 فصل سال

رنگ مو در چهره تاثیرات بسیار زیادی دارد و می تواند جذابیت و نشاط چهره ی شما را بالاببرد هر رنگ مویی در هر مکانی جلوه ی خاص خود را دارد برای مثال در مراسم عقد و عروسی رنگ موهای فانتزی گزینه مناسبی نیستند.

رنگ مو جدید سال در مرحله ی اول رنگ مویی است که با توجه به رنگ چشم ها و پوست انتخاب می شود. هرسال طیفی از رنگ موهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که همه ی افراد با توجه به ویژگی های ظاهری خود رنگ موی مناسب انتخاب می کنند. بسیاری از خانم های دغدغه ی انتخاب رنگ مو دارند ما در ادامه رنگ موهای مناسب برای هر فصل را به شما معرفی می کنیم.

 

رنگ مو مناسب  فصل بهار

هر فصل رنگ  خاص خود را دارد و چند هفته قبل از آغاز فصل رنگ مو های ترند آن فصل معرفی می شود. ما نیز میخواهیم رنگ خاص فصل بهار را به شما معرفی کنیم.

قهوای شکلاتی

رنگ  قهوای شکلاتی یکی از انواع رنگ موهایی است که به دکلره نیازی ندارد و در دسته بندی رنگ  تیره قرار دارد. رنگ موهای تیره بیشتر برای فصل های سرد سال مناسب هستند. پس اگر می خواهید برای ماه های اول فصل بهار که سرد هستند رنگ خوبی انتخاب کنید رنگ قهوه ای شکلاتی گزینه ای جذاب است. استفاده از هایلایت های گرم باعث جذاب تر شدن  رنگ موی قهوه ای شکلاتی می شود.

کاراملی

رنگ مو کاراملی

اگر پوست شما روشن است استفاده از رنگ  کاراملی به همراه لایت های روشن باعث می شود که نسبت به رنگ  قهوه ای شکلاتی جذابیت بیشتری در چهره ی خود ایجاد کنید. این نوع رنگ از زمان های گذشته خیلی مورد استفاده قرار می گیرد ولی به تازه گی محبوبیت بیشتری در بین خانم ها که به ظاهر خود اهمیت می دهند پیدا کرده است. استفاده از این رنگ با طیف های روشن و تیره برای تمام فصل های سال مناسب است.

بلوند عسلی

رنگ مو بلوند عسلی

رنگ بلوند عسلی خیلی بیشتر از رنگ کاراملی در بین مردم مرسوم خواهد شد. این نوع رنگ در مدل های برند ها درهمه ی جهان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است و از این نوع رنگ مو به طیف تیره در زمستان استفاده کرده بودند. ولی در فصل های بهار و تابستان از بلوند عسلی روشن تر استفاده می شود. بهترین مزیت این نوع رنگ قابل استفاده بودن آن برای کسانی  است که  پوست سبزه و گندمی دارند.

مشکی پر کلاغی

رنگ مو مشکی پر کلاغی

خیلی از ما تصور می کردیم که  دیگر زمان استفاده از رنگ  مشکی پرکلاغی تمام شده است. اما این رنگ در فصل بهار بیشتر از همیشه مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ مو مشکی پرکلاغی برای انواع پوست ها مناسب است ولی استفاده از این نوع رنگ  برای افرادی که پوست روشن دارند توصیه می کنیم. تضاد میاد رنگ موی تیره و رنگ پوست روشن ظاهری بسیار زیبا و جذاب ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: 6 روش طبیعی آسان و موثر برای روشن کردن مو

مسی

رنگ مسی برای خیلی افراد وسوسه کننده است. بیشتر افراد مشهور با استفاده از رنگ مسی ظاهر بسیار برجسته و خاص برای خود ایجاد می کنند. رنگ مو مسی باعث می شود جذابیت خانم ها بیشتر به چشم بیاید و این نوع رنگ را می توان جسورترین رنگ مو نامید.

 فانتزی

رنگ مو فانتزی

مناسب ترین گزینه برای فصل های گرم و بهاری سال رنگ  فانتزی است. اگر می خواهید رنگ  فانتزی روی موهای خود بگذارید ابتدا به سلامت موهای خود برسید. این نوع رنگ روی موهای خشک و آسیب دیده جلوه ی زیبای خود را نشان نمی دهد. برای این که موهای شما بهتر به نظر برسد می توانید موهای خود را  قبل از استفاده از رنگ مو فانتزی کراتینه کنید.

رنگ مو فصل تابستان

رنگ مو فصل تابستان

این روز ها همه ی ما حال و هوای روز های گرم تابستان را حس می کنیم در این روز ها خانم های خوش سلیقه با رنگهای خیلی زیبا و جذاب که  برای این فصل مناسب هستند خیلی خوش آیند خواهد بود. رنگ مو فصلی است و رنگ ها در فصل تابستان بیشتر روشن است یعنی در تم های طلایی یا هلویی  هستند.

البته نا گفته نماند معمولا انتخاب دقیق رنگ ها در سال های مختلف متفاوت است برای مثال امسال تابستان رنگ های دودی بیشتر مد می شود و سال دیگر طیفی از رنگ های زیتونی مد می شود.

رنگ بلوند روشن

یکی از رنگ های بسیار مناسب برای فصل تابستان رنگ  بلوند یا همان روشن است به خصوص برای افرادی که پوست روشن دارند. البته بعضی از افراد دوست دارند ضمن این که پوست خود را برنزه می کنند به مو های خود نیز رنگ روشن بزنند و ما چندان این را توصیه نمی کنیم. وقتی که مو ها را روشن می کنیم توجه داشته باشید که سایه ی رنگ بیش از حد سفید و خاکستری نشود زیرا نه تنها سن را بالا می برد بلکه زیبایی چندانی نیز ندارد.

به یاد داشته باشید رنگ مو بلوند ممکن است در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز شود و شما می توانید برای پوشاندن این سبزی با استفاده از رنگ های کرم ( قرمز یا طلایی) شامپو براق کننده و شفاف کننده مشکل را حل کنید.

رنگ رنگین کمانی

رنگ مو رنگین کمانی

اگر دوست دارید رنگ موهایتان تنوع بسیاری داشته باشد و در حالت  یکنواخت و یکدست نباشد رنگ رنگین کمانی می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. در این نوع رنگ از رنگ های پاستیلی مثل سبز، آبی، صورتی و… استفاده می شود و موهای چند رنگ باعث می شود چهره ی شادی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: 18 مدل اکسسوری موی عروس زیبا

رنگ نقره ای دودی

رنگ موی نقره ای را اگر انتخاب کنید چهره ی شما خاص و گیرا می شود. این نوع رنگ مو خیلی خاص است و چهره ی شما را جوان تر نشان می دهد. اگر موهای شما سفید شده اند رنگ  نقره ای می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

رنگ شیری پاستیلی

رنگ مو شیری پاستیلی

رنگ  اوپال یا همان شیری پاستیلی رنگ مویی شاد و روشن است که شما را زیبا و جذاب می کند و برای داشتن چهره ای سرحال و بشاش گزینه ای مناسب است.

رنگ نقره ای

رنگ یخی و یا نقره ای یکی از رنگ موهای جذاب فانتزی است. این نوع رنگ  گزینه ای بسیار مناسب برای فصل تابستان است. کنار این رنگ با یک آرایش گرم و زیبا می توانید چهره ای دلنواز داشته باشید.

رنگ خرمایی

رنگ مو خرمایی

این نوع رنگ مو در عین سادگی جذابیت بسیار بالایی به شما می دهد ولی بهتر است همه ی مو ها را این رنگی نکنید رنگ  خرمایی را می توانید بین موهای خود مش کنید و یا هایلایت انجام دهید.

رنگ مو فصل پاییز

رنگ مو فصل پاییز

بیشتر خانم ها سعی دارند استایل خود را با تغییر فصل هماهنگ کنند. رنگ مو نیز یکی از مواردی است که علاقه مندان به مد می توانند آن را مناسب با تغییر هر فصل تغییر دهند. فصل پاییز دارای رنگ های زیبا با تناژ قرمز، بنفش، نارنجی و زرد است. با شروع پاییز بهتر است با رنگ تابستانی خداحافظی کنید و به سراغ رنگ هایی که با طبیعت پاییز هماهنگ هستند بروید و توجه کنید که این رنگ ها را برا اساس پوست و چهره ی خود انتخاب کنید.

رنگ قهوه ای

اگر نمی توانید رنگ  متناسب  پاییز را به درستی انتخاب کنید بهتر است از رنگ هایی مانند قهوه ای روشن با هایلایت های کاراملی یا ماهاگونی روشن که با انواع پوست ها مطابقت دارد را انتخاب کنید و می توانید با استفاده از چند رنگ  مانند هایلایت جلوه ی زیبا تری به موهای خود بدهید.

اگر رنگ پوست شما برنزه است رنگ قهوه ای ظاهری جذاب به شما می دهد. رنگ قهوه ای روشن با لایت های قرمز هم متناسب این فصل می باشد.

رنگ فندقی

رنگ مو فندقی

رنگ  فندقی با تن قرمز برای آن دسته از افرادی که تمایل به استفاده از رنگ موی تیره دارند مناسب است. اگر رنگ پوست روشن  دارید حتما رنگ فندوقی را امتحان کنید.

رنگ بلوند و عسلی

اگر رنگ پوست روشن دارید و دوست دارید در این فصل  از رنگ روشن استفاده کنید بهتر است از رنگ عسلی استفاده کنید زرد عسلی رنگ گرمی است که گزینه ای خوب برای فصل پاییز و زمستان است و با رنگ های ارغوانی و زیتونی گرم هم هماهنگ می شود. اگر جزو افرادی هستید که دوست ندارید موهای خود را رنگ بزنید ولی دنبال تغییر هستید هایلایت های عسلی را برای شما پیشنهاد می کنیم.

اگر موهای شما به طور کامل بلوند و یا عسلی است برای رنگ  مخصوص پاییز می توانید از تکنیک لولایت استفاده کنید.

لولایت مانند هایلایت است در لولایت با رنگ های چند درجه تیره تر رگه هایی را در لابه لای  موها درست می کنند. لولایت نیز مانند هایلایت باعث عمق دادن به موها می شود و در این روش هم از کلاه یا فویل استفاده می شود.

رنگ قرمز آتشین

رنگ مو قرمز آتشین

رنگ قرمز آتشین یکی از رنگ های برتر برای فصل پاییز است. با استفاده از سایه های دارچینی یا مسی در لابه لای موهای قرمز عمق موها کمتر به نظر می رسد.

اگر در فصل تا بستان از رنگ قرمز آتشین استفاده می کردید برای تغییر رنگ پاییزی خود از رنگ های قهوه ای بلوطی- قهوه ای گرم با هایلایت نسکافه ای و یا هایلایت طلایی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: 20 مدل آرایش عروس لایت

رنگ مسی

رنگ مسی برای افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند و نمی خواهند موهای قرمز داشته باشند مناسب است. کسانی که پوست سبزه دارند رنگ هایی مانند بیس شکلاتی، قهوه ای، هایلایت مسی روشن یا دارچینی را می توانند برای موهای خود در فصل پاییز انتخاب کنند.

رنگ خاکستری خنک

رنگ مو خاکستری خنک

رنگ خاکستری یکی از رنگ ی ترند شده در سال 2021 است. این رنگ مو برای فصل پاییز که از ریشه تا نوک موها رنگ زده می شوند و برای موهای بلند جذاب است.

رنگ نارنجی

یکی دیگر از رنگ های مخصوص پاییز رنگ موی نارنجی است که در این رنگ قرمز آتشین را با لایت های زرد رنگ ترکیب می کنند که موها را شبیه به نارنجی پررنگ می کند. این رنگ پاییزی چهره ی شما را از حالت بی روحی خارج می کند.

رنگ قرمز مخملی

رنگ  قرمز مخملی نیز یکی از رنگ های مناسب برای فصل پاییز است. این نوع رنگ مو چهره شما را سرحال ترو شاد تر نشان می دهد.

رنگ بلوند ماسه ای

رنگ مو بلوند ماسه ای

این نوع رنگ برای پوست های روشن بسیار مناسب است و با یک آرایش گرم و پاییزی می تواند به چهره ی شما زیبایی و گرمی ببخشد.

رنگ مو مناسب زمستان

شاید شما هم جزو افرادی هستید که به تغییر و تنوع علاقه دارند و با تغییر در فصل های سال شما هم در استایل چهره و موهای خود تغییر ایجاد می نمایید. ولی نمی دانید چه رنگ های برای چه فصل هایی مناسب است در فصل زمستان با طیفی از رنگ ها برای رنگ موی خود مواجه هستید و می توانید بر اساس رنگ چهره و چشم ها رنگ مناسب خود را انتخاب کنید در این بخش ما به شما درباره رنگ های مناسب فصل زمستان توضیحاتی خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: 17 مدل موی کوتاه برای خانم هایی که سایز بزرگ هستند

رنگ بلوطی

این رنگ رنگی بسیار دلبرانه و جذاب است و در زمستان می تواند زیبایی خاصی به چهره ی شما بدهد. رنگ  بلوطی یکی از مناسب ترین رنگ ها برای فصل زمستان است و برای خانم های میانسال گزینه بسیار خوبی به حساب می آید.

رنگ قهوه ای تیره با هایلایت عسلی

رنگ مو قهوه ای تیره با هایلایت عسلی

این دو رنگ با هم زیبایی بسیار بی نظیری را ایجاد می کنند.  برای خارج کردن مو از یکدستی و یکنواختی هایلایت عسلی را می توانید انجام دهید که حالتی شیک و دلنشین را روی موها ایجاد می کند.

رنگ زیتونی

این نوع رنگ در میان خانم ها طرفداران زیادی دارد شما می توانید این نوع رنگ  را در فصل زمستان استفاده کنید و با آرایشی جذاب زیبایی چهره ی خود را دوچندان کنید.

رنگ شرابی با هایلایت قرمز

رنگ مو شرابی با هایلایت قرمز

رنگ  شرابی را افرادی که جسور هستند انتخاب می کنند و زیبایی خیره کننده ای به آن ها می بخشد. این رنگ  با وجود هایلایت های قرمز رنگ، موی مدرن و مناسب فصل زمستان به حساب می آید.

رنگ هلویی

این رنگ بسیار خاص و ناز است و آن را بیشتر برای خانم های جوان توصیه می کنیم. این نوع رنگ می تواند چهره ای بسیار فریبنده و جذاب را به شما ببخشد و پوست شما را روشن تر و شادتر نشان دهد.

منبع