صفحه اصلی > استایل و فشن : سبک لباس و استایل آدری هپبورن و دنیای مد و فشن آن روزها

سبک لباس و استایل آدری هپبورن و دنیای مد و فشن آن روزها

زمانی که می خواهیم نقش آدری هپبورن را در دنیای مد و فشن بررسی کنیم نیازی نیست که همه ی فیلم هایش را دیده باشید. تا بفهمید که چرا حتی سال ها پس از زمانی که او یک سوپر استار بوده است همچنان نیز در دنیای مد و فشن به عنوان نمادی جذاب به شمار می رود. مانند افرادی همچون کوکو چنل، آدری هپبورن نیز حس زیبایی شناسی قوی داشته که تصویر آن در دنیای مد نقش بسته است و حتی امروزه نیز بسیاری افراد از استایل های او الهام می گیرند.

شناخت سبک لباس پوشیدن آدری هپبورن و دنیای مد

آدرین بازیگری بسیار زیبا، بلند قد و لاغر اندام با مدل موی پیکسی بوده است. این مدل مو باعث می شده که گونه های برجسته و چشم های درشت تیره رنگش بیشتر به چشم بیاید. به طور طبیعی اندامی لاغر داشته، خلاف مدل های امروزی که برای دست آوردن اندام اسلیم و ایده آل به خودشان گرسنگی می دهند.

او از تمرینات و آموزش های رقص بسیار بهره می برده است و این بدین معنی است که حتی ساده ترین لباس ها را بسیار هوشمندانه می پوشید و در تن او کاملا زیبا و فوق العاده نشان داده می شد.

هنگامی که به استایل و لباس های آدری هپبورن نگاه می کنید سادگی آن ها اصلی ترین ویژگی آن هاست. او معمولاً از لباس هایی با برش صاف و راسته و پیراهن های اسلیم فیت دررنگ های ساده می پوشیده است. بسیاری از لباس‌ های او از پوشاک آقایان الهام گرفته شده بود اما در عین حال کاملا با با لباس مردانه متمایز بود و ظاهری زنانه داشت.

 

پیراهن مشکی ساده آدری هپبورن

اولین تصویری که بیشتر افراد هنگام فکر کردن به آدری هپبورن در ذهن شان مجسم می شود، لباس آیکونیک او در فیلم صبحانه در تیفانی می باشد. او در این فیلم یک پیراهن کلاسیک مشکی بدون آستین چسبان به تن داشته و به همراه دستکش های اپرا و یک کلاه بزرگ و عینک آفتابی، یک چوب سیگار بلند و سیگار ست کرده است.

این استایل او حقیقت تجسمی کامل از زرق و برق و مجلل بودن است . امروزه خانم های امروزی و با هوش احتمالا چوب سیگار و سیگار را از این استایل حذف خواهند کرد. سایر قسمت ها و بخش های این ست همیشه زیبا خواهد بود.

اولین بار کوکو چنل ایده ی پیراهن های مشکی را عنوان کرد. این پیراهن ها یک المان کوچک کاربردی هستند که هر فرد شیک پوش باید حتماً یکی از آن ها داشته باشند و آدری هپبورن به همه نشان داد که چگونه میتوان این پیراهن ها را برای دهه ها و عصر های بعدی نیز به زیبایی استفاده کرد.

روی دیگر استایل های دهه 50

مدل لباس های دهه 50 را به پیراهن های رنگارنگ با طرح های جسورانه و برجسته بر روی دامن های با برش ریز و پهن شناخته می شود. لباس هایی که طراحی آن ها با پارچه زیاد و مدل های بیش از پیش زنانه تولید شده بود در این دوران پاسخ طبیعی به ریاضت های اجباری و شرایط سخت زندگی در سال‌ های جنگ دهه 1940 بودند.

با گذشت یک دهه هنرمندان و شاعران استایل دیگری را اقتباس کردند که آدری هپبورن آن را در سراسر جهان به شهرت رساند. او با پوشیدن یک لباس یقه اسکی مشکی، شلوار کاپری مشکی و کفش های فلت بالرین ظاهری فوق العاده جذاب پیدا کرد. اولین بار باعث شد که شلوار های کاپری و کفش های فلت بالرینی پس از حضور او در فیلم سابرینا محبوب شود.

این نیز استایلی بود که آن حتی امروزه نیز از آن استقبال می شود. و افراد زیادی از آن تقلید می کنند. در دهه 1950 به ویژه بانوان جوان تر به جای اینکه پیراهن های بزرگ، سنگین و چند لایه بپوشند که تا آن زمان جزوه پوشش های اصلی زنان به شمار می رفت، به دنبال لباس های ساده و شیک بودن.

امروزه بانوان نیز همچنان به سمت مدل های ساده گرایش دارند. یک شلوار کاپری با برش شیک تقریباً با هر چیزی ست می شود حتی می توانید یک پیراهن بلند روی آن بپوشید. این شلوارها به یکی از المان های اصلی کمد لباس بانوان تبدیل شده و تنها ممکن است در فصل زمستان نتوانید آن را بپوشید.

بیشتر بخوانید: پیراهن های باکلاس و رسمی

مدل های شبیه لباس های مردانه

شلوار کاپری، کفش های فلت و پیراهن مشکی اسلیم خلاصه ی کاملی تاثیرات او در دنیای پوشاک و مد می باشد. اما بهتر است بدانید که سال ها پیش از اینکه دیانی کیتون استاندارد جدید مد را در سال 1970 با استایل آیکونیکش در فیلم انی هال به وجود بیاورد، پیش از آن آدری هپبورن مدل پیراهن مردانه دکمه دار را اولین بار در فیلم رومن هالیدی پوشیده بود.

ظاهر ساده او که متشکل از یک پیراهن سفید دکمه دار ساده بود و دکمه بالای یقه در آن باز بود، به همراه یک اسکارف به رنگ شاد  که آن را دور گردنش بسته بود. این استایل نیز به یک مدل به یاد ماندنی تبدیل شد که حتی امروزه به عنوان مدلی زیبا از آن یاد می شود. یک پیراهن کلاسیک دکمه دار که با اسکارف پوشیده می شوند را می توانید با یک دامن یا شلوار پشمی و یک کت ست کنید و ظاهری رسمی تر داشته باشید.

همچنین می توانید آن را با شلوار جین و یک تک کاردگان بپوشید تا استایل شما کژوال و معمولی تر شود. به هر شکل آن را بپوشید در نهایت نتیجه آن بسیار زیبا می شود.

مدل یقه قایقی آدری هپبورن

مدل یقه قایقی آدری هپبورن

طراحی این لباس که برای فیلم سابرینا طراحی شده بود و طراح آن بلافاصله تحت تاثیر سلیقه و استایل شخصی آدری هپبورن قرار گرفت. چرا که با کمک او او توانست پیراهن یقه قایقی را طراحی کند که آدری با پوشیدن آن فوق العاده زیبا شده بود. این استایل و این مدل از یقه برای خانم هایی که استخوان ترقوه برجسته دارند بسیار زیبا می شود.

تا انتهای عمر کوتاهش، تمام لباس های آدری هپبورن خاص  و شیک بودند. مدل های ترندی لباس همیشه می آیند و می روند اما سبک لباس آدری هپبورن همیشه در میان زیباترین لباس ها و بر روی مجله ووگ قرار داشته است.

بیشتر بخوانید: راهنمای استایل لباس نیمه رسمی زنانه برای مراسمات مختلف

منبع: womens-fashion.lovetoknow

منبع