بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > استایل و فشن : 12 نوع کفش مجلسی زنانه و کاربرد آن ها

12 نوع کفش مجلسی زنانه و کاربرد آن ها

خانم‌های ایرانی همیشه به دنبال کفش های مجلسی شیک و به روز هستند. شاید آن ها کفش های مجلسی را به اسم نشناسند اما همیشه در کمدشان چند جفت کفش مجلسی زنانه متفاوت پیدا‌ می ‌شود. ما قصد داریم که در این مطلب شما را با انواع کفش مجلسی زنانه آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

انواع کفش مجلسی زنانه

روز به روز بر تنوع طرح، مدل و رنگ کفش‌های مجلسی زنانه افزوده می شود. طراحان مد هر روز کفش مجلسی زنانه را با سبک جدیدی به بازار ارائه‌ می‌ کنند. در ادامه این مطلب شما را با معروفترین و پرطرفدارترین کفش‌های مجلسی زنانه آشنا می کنیم.

1. کفش مجلسی زنانه استیلتو (stilettos)

این مدل کفش‌ها پاشنه های باریکی دارند که ارتفاع پاشنه آنها از 10 سانتیمتر تا 15 سانتیمتر و حتی در برخی موارد به 20 سانتی متر هم‌ می ‌رسد. ظاهر آن ها بسیار شیک و زیبا است. استیلتوها از جمله کفش هایی هستند که می توان از آن ها در مجلس‌های رسمی و میهمانی‌های مهم استفاده کرد.

لاکچری ترین مدل کفش پاشنه بلند زنانه این مدل کفش ها با پاشنه 15 سانتی متری و بالاتر هستند.

این مدلها به گونه ای هستند که استفاده عمومی ندارند و بیشتر برای مدل‌‌ها و سوپر استار‌‌ها و همچنین موقعیت‌های خاص عکاسی استفاده‌ می ‌شود.

2. کفش مجلسی زنانه کیتن هیلز (kitten heels)

کفش‌هایی که دارای پاشنه 3 سانتی هستند به کفش‌های کیتن معروف هستند. پاشنه های کوتاه و ظریف این کفش ها آن ها را به کفش های مناسب و راحت برای محیط های کاری و مهمانی های ساده تبدیل کرده است.

کیتن هیلز(kitten heels)

3. کفش مجلسی زنانه پامیز (pumps)

کفش پامیز نوع خاصی از کفش‌های پاشنه بلند است که طرح ساده و کلاسیکی دارد. پاشنه این مدل کفش در محل اتصال به انتهای کفش کمی پهن تر می ‌شود. از این کفش در مهمانی ها و جشن های شبانه استفاده می شود.

کفش پامیز(pumps)

4. کفش مجلسی زنانه پاشنه تخم مرغی (cone)

کفش های پاشنه تخم مرغی یکی دیگر از قدیمی ترین مدل‌های کفش‌ مجلسی زنانه هستند. در محل اتصال پاشنه این کفش پهن تر است. هرچه پاشنه به زمین نزدیک تر‌ می ‌شود پاشنه کفش باریک تر می شود. هر چند که امروزه این کفش‌‌ها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند اما خیلی از خانم‌‌ها هنوز به خاطر راحتی آن ها را‌ می ‌پسندند. بلندی پاشنه کفش‌های پاشنه تخم مرغی بین 3 تا 5 سانتی متر است.

کفش های پاشنه تخم مرغی (cone)

5. کفش مجلسی زنانه پاشنه یکسره (wedge)

کفش های پاشنه یکسره به کفش هایی گفته می شود که پاشنه آنها از انتهای کفش تا نوک کفش به صورت یکسره کشیده شده است. مدل جلو باز این کفش‌‌ها برای تابستان و مراسم‌هایی که در فضای باز برگزار می شوند مناسب است.

در فصل های سرد و مهمانی های نیمه رسمی از مدل جلو بسته این کفش استفاده‌ می ‌شود. این مدل کفش‌های لژدار بیشتر مناسب افرادی هستند که عادت به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند ندارند و در عین حال دوست دارند که قد آن ها بلندتر به نظر برسد. لژهای بلند این مدل کفش ها بیشتر در دورهمی‌های دوستانه مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر این از لژهای کوتاه تر این مدل برای گشت و گذارهای عادی و روزمره استفاده‌ می ‌شود. این کفش‌‌ها گزینه مناسبی برای مجلس‌های خیلی رسمی و مهم نیستند.

کفش پاشنه یکسره (wedge)

6. کفش مجلسی زنانه پریزم (prism)

کفش پریزم به یکی از انواع کفش های مجلسی اطلاق می شود که پاشنه آنها به شکل مخروط و هرمی است. با توجه به این که طراحان مدل زیاد تمایلی به تولید این مدل کفش ها را ندارند اما پریزم همچنان طرفداران خودش را دارد. ارتفاع پاشنه این مدل کفش که به شکل هرم است بین ۳ تا ۵ سانتیمتر می باشد.

کفش پریزم (prism)

7. کفش مجلسی زنانه پلتفرم (platform)

پلتفرم ها، کفش هایی هستند که در آن از ترکیب لژ و پاشنه با هم استفاده شده است. یکی از نکاتی که این کفش ها را متمایز می کند این است که این کفش‌‌ها هم زیبایی کفش‌های استیلتو را دارا می باشند و هم راه رفتن با آنها کار زیاد سختی نیست. معمولا در کفش پلتفرم ارتفاع لژ در قسمت کف کفش بین 2 تا 3 سانتیمتر است.

کفش پلتفرم (platform)

8. کفش مجلسی زنانه مری جین (mary jane)

به کفش هایی که پاشنه بلندی دارند و در قسمت جلو کوتاه تر می شوند مری جین گفته می شود. این کفش توسط یک یا دو بندی که دارد از روی پا بسته می ‌شود. مری جین از جمله کفش هایی است که هم با پاشنه باریک و هم پاشنه لژ تولید می ‌شود.

این مدل کفش به دلیل اینکه روی پا را‌ می ‌پوشاند مناسب برای استفاده در فصل های بهار و پاییز است. البته از مدل پاشنه کوتاه این کفش برای استایل دانشجویی نیز استفاده‌ می کنند.

کفش مری جین (mary jane)

9. کفش مجلسی زنانه اسپول لویس (spool Louis)

این کفش‌‌ها به نوعی کمرشان باریک است. سطح پاشنه این نوع کفش ها در محل اتصال به کفش و در قسمت تماس با زمین با هم برابر است. در قسمت میانی، پاشنه کمی باریک‌ می‌شود. این مدل کفش در بازار خیلی سخت پیدا می شود. پس اگر صاحب چنین کفشی هستید باید خود را تحسین کنید!

کفش اسپول لویس (spool Louis)

10. کفش مجلسی زنانه پاشنه چانکی (chunky)

اگر به فکر سلامت پاهای خود هستید اما نمی خواهید لذت پوشیدن کفش پاشنه بلند را از دست بدهید این مدل کفش می تواند برای شما انتخاب خوبی باشد. پاشنه این کفش‌‌ها به شکل مستطیل است. این مدل کفش سطح مقطع بیشتری نسبت به کفش‌های استیلتو دارد.

از مزیت های اصلی این کفش‌‌ها این است که هم استایل شیکی دارد و هم خیلی راحت است.  شما‌ می ‌توانید از این مدل کفش برای مراسم های نیمه رسمی و قرارهای دوستانه خود استفاده کنید.

کفش پاشنه چانکی (chunky)

11. کفش مجلسی زنانه پشت بندی (sling back heels)

به کفش هایی که دارای چند بند هستند و این بندها به دور پاشنه می ‌پیچند کفش پشت بندی گفته می شود. سبک این مدل کفش‌‌ها بسیار شیک و زیبایی است. تنوع زیادی در اندازه پاشنه های چانکی وجود دارد. این کفش استایل شیک و خوبی برای شرکت در عروسی و جشن‌‌ها به شما‌ می‌دهد.

کفش پشت بندی (sling back heels)

12. کفش مجلسی زنانه فانتزی (fancy)

یکی از کفش هایی که امروزه طرفداران زیادی در بین خانم ها دارد کفش‌های فانتزی است. این مدل کفش‌‌ها در دنیای مدل و فشن از جایگاه ویژه ‌ای برخوردار هستند. شکل این کفش‌‌ها از ساختار مشخصی برخوردار نیست. در واقع می توان گفت که کفش‌های فانتزی ترکیبی از ایده‌های خلاقانه کفش‌های مدرن و کلاسیک هستند.

کفش فانتزی (fancy)

پایان

آشنایی با نام و کاربرد کفش‌های مجلسی می تواند به شما در انتخاب مطمئن یک پوشش مناسب کمک ‌کند. امیدواریم با خواندن مطالب گفته شده بتوانید بر اساس سلیقه و استایل شخصی خود بهترین کفش را برای مهمانی و مراسماتی که به آن دعوت شده اید انتخاب نمایید.

منبع