بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > استایل و فشن : 20 سبک آرایشی دهه 1970 که هنوز هم مد هستند

20 سبک آرایشی دهه 1970 که هنوز هم مد هستند

دهه 70 میلادی دوران آزادی زنان، جنبش‌های فمینیستی و حرکات انقلابی بود که با  ظهور سبک‌های جدید موسیقی و  لباس‌های جدید همراه شد. در این دوره آرایش زنان نیز مدرن تر شد و به طور کلی از دو نوع سبک آرایش استفاده می شد؛ آرایش روزانه خانم ها ملایم و طبیعی بود و رنگ های قهوه ای روشن و صورتی محبوب بودند. در حالی که برای رویدادهای شبانه و مهمانی آرایش های پر زرق و برق و پررنگ تر استفاده می شد. امروز قصد داریم گذری داشته باشیم به دهه 1970 میلادی و زیباترین و پرطرفدارترین سبک های آرایشی این دوران را که هنوز هم مورد توجه چهره های مشهور قرار می گیرند، را با یکدیگر مرور کنیم:

لینک پیشنهادی

مژه‌های برجسته

به گزارش راهنماتو، زیبایی و آرایش چشم ها در سال 1970 یک روند اصلی آرایش بود و مژه های ضخیم و حجیم طرفداران زیادی داشتند؛ مانند مژه های افسانه ای خواننده و بازیگر امریکایی دایانا راس که واقعا زیبا بودند. برای دستیابی به این مژه های رویایی می توان از مژه مصنوعی، فر مژه و ریمل حجم دهنده کمک گرفت.

ارایش

پوست برنزه

ظاهر و رنگ پوست خنثی و برنزی فارا فاست بازیگر امریکایی یکی از نمادهای آرایشی جذاب دهه 1970 است. برای داشتن این رنگ پوست گرم و جذاب کافی است از بهترین برنزه کننده ها کمک بگیرید.

ارایش

حتما بخوانید…

سایه چشم صورتی ملایم

شِر، خواننده و بازیگر سرشناس امریکایی با سایه چشم صورتی ملایم خود یکی از زیباترین و ملایم ترین سبک های آرایش را در دهه 1970 داشت.

محصولات مرتبط

ارایش

سایه چشم آبی

یکی از سبک های آرایشی که دهه 1970 را به یاد ما می آورد، سایه چشم آبی است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید، آرایش چشم دوآ لیپا در کنار آرایش خنثی سایر قسمت های صورت جذابیت خاصی به چهره او بخشیده است.

ارایش

خط چشم گرافیکی

خط چشم گرافیکی در آرایش دهه 60 و 70 میلادی ظاهری بی نظیر برای چشم ها به ارمغان می آورد. این سبک آرایش لیلی کالینز واقعا چشمگیر است که پس از 50 سال هنوز از این تکنیک استفاده کرده است.

ارایش

آرایش بنفش

علاوه بر آبی، رنگ های دیگری مانند بنفش و سبز نیز جزو رنگ های پرطرفدار در آرایش دهه 1970 بودند. در این تصویر اپرا وینفری هنرپیشه و مجری امریکایی را مشاهده می کنید که در مراسم فرش قرمز از رنگ بنفش برای آرایش استفاده کرده است.

ارایش

گونه‌های برجسته

گونه ها و لب های هلویی در کنار آرایش چشم قهوه ای کم رنگ انتخابی محبوب برای آرایش در دهه 1970 بود. رنگ هایی که هنوز هم محبوب هستند و مصداق آن را می توان سبک آرایش جما چان هنرپیشه و مدل انگلیسی عنوان کرد.

ارایش

خط چشم دوبل

خط چشم دوبل یکی دیگر از خط چشم های گرافیکی بود که در این دهه بسیار محبوب شد و هنوز هم پرطرفدار است. در این تصویر خط چشم دوبل جنل مونی در کنار یک رژ لب قرمز پررنگ آرایش کلاسیکی را به ارمغان آورده است.

ارایش

سایه بالدار

سایه چشم بالدار در دهه 1970 مدت ها مورد توجه بود و در سال های اخیر نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، آرایش چشم سلما هایک زیبایی خاصی به چهره او بخشیده است.

ارایش

رژ لب قرمز

لب های قرمز، سبک آرایش کلاسیکی است که در طول دهه های گذشته، از جمله دهه 1970 میلادی مورد توجه قرار گرفته است. این رنگ رژ لب در آن زمان بیشتر با سایر تن های آرایش روشن و تند ترکیب می شد و امروزه بیشتر با آرایش های کم رنگ تر همراه می شود. مانند سبک آرایش نیکول کیدمن که در این تصویر مشاهده می کنید.

ارایش

آرایش چشم اسموکی کلاسیک

آرایش چشم اسموکی کلاسیک همراه با مژه های حجیم چندین دهه است که در میان ستارگان موسیقی و سینما محبوب شده است. مانند این سبک آرایش چشم جنیفر لوپزدر مراسم فرش قرمز.

ارایش

رژ لب و رژگونه مرجانی

مرجانی یک انتخاب عالی برای رژگونه و رژ لب است که طراوت و شادابی خاصی را برای چهره شما به ارمغان می آورد. این سبک آرایش مندی مور نیز در دهه 1970 بسیار محبوب بود.

ارایش

خط چشم بالدار

هیچ چیز نمی تواند آرایش چشم را به اندازه خط چشم بالداری که با ظرافت و مهارت کشیده شده باشد، بی نقص کند. مانند این سبک خط چشم تاندیو نیوتن در مراسم اکران فیلم «همه چاقوهای قدیمی» در 9 مارس 2022 که از گذشته تا کنون پرطرفدار بوده است.

ارایش

سایه قهوه‌ای دودی

سایه چشم قهوه ای دودی یک سبک آرایش کلاسیک است که به عنوان یکی از انتخاب های محبوب افراد در مراسم فرش قرمز به شمار می رود. این سبک آرایش چشم در کنار رژگونه و رژ لب صورتی زیبایی خاصی به چهره ایدینا منزل بخشیده است.

ارایش

مژه‌های سه بعدی

مژه های سه بعدی برجسته و براق مدت‌هاست که یک سبک آرایشی پرطرفدار است و انتخابی همیشگی بسیاری از افراد برای شرکت در مراسم فرش قرمز می باشد. در این تصویر مژه های فوق العاده بلند و پرپشت اوا لونگوریا با سایه دودی و رژ لب نود ترکیب شده است.

ارایش

پوست براق

پوست براق و درخشان مدت هاست مورد توجه خانم ها قرار گرفته است و دهه 70 نیز از این قاعده مستثنی نبود. در این تصویر پوست براق بلیک لایولی با گونه‌های برنزی و سایه چشم و رژلب قهوه ای زیبایی خاصی به چهره او بخشیده است.

ارایش

چشمان گربه‌ای

چشمان گربه ای واقعا زیبا هستند. این سبک آرایش چشم کلاسیک برای انواع چشم بادامی، درشت، گرد و حتی پلک‌های افتاده قابل اجراست و ظاهر فوق العاده ای را برای چشمان شما به ارمغان می آورد. مانند آرایش چشم اولیویا وایلد که با سایه های خنثی ترکیب شده است.

ارایش

سایه چشم دودی ظریف

سایه چشم دودی را می توان با پالت های رنگی مختلف ترکیب کرد. مانند این سبک آرایش امیلی بلانت که ترکیب فوق العاده ای با سبک آرایش ملایم و رژ لب نود ایجاد کرده است.

ارایش

رژ لب توت فرنگی

علاوه بر رژ لب های خنثی و کم رنگ، لب های بنفش و توت فرنگی نیز در دهه 1970 بسیار پرطرفدار بودند. مانند این سبک آرایش میندی کالینگ که با آرایش چشم دودی ملایم ترکیب شده است.

ارایش

سایه چشم شتری

سایه های گرم شتری و به ویژه سایه چشم اخیرا در صنعت مد بسیار محبوب شده اند. مانند این سبک آرایش ان هتوی که دهه 1970 را فریاد می زند!

ارایش

منبع