صفحه اصلی > سلامت و پزشکی : پرپشت شدن سریع مو با طب سنتی!
پرپشت شدن سریع مو با طب سنتی!

پرپشت شدن سریع مو با طب سنتی!

دمنوش تقویت مو: نگهداری از موها ممکن است کار سختی به نظر برسد و انتخاب روغن ها و سرم های مناسب می تواند چالش برانگیز باشد؛ اما مسئله داشتن موهای سالم با خوردن ویتامین های لازم خیلی راحت حل می شود.

دمنوش تقویت مو

یکی از این ویتامین ها B7 است که با نام بیوتین شناخته شده و اغلب در لبنیات و موز یافت می شود؛ البته با نوشیدن دمنوش ها هم می توانید کمبود این ویتامین را برطرف کنید. در بخش سلامت از سری مطالب درمان خانگی و گیاهان دارویی به معرفی یکی از این دمنوش ها می پردازیم، پس با مجله گفتنی همراه باشید.

دمنوش یونجه بهترین دمنوش تقویت مو

دمنوش تقویت مو1
یونجه دمنوش تقویت مو: در آب جوش به مدت 5 دقیقه مثل چای دم کنید

چای یونجه سرشار از آهن و سایر مواد معدنی است. این دمنوش به عنوان منبع طبیعی آهن برای حفظ سلامتی و حجیم شدن موهای تان پیشنهاد می شود. وظیفه اصلی آهن در بدن تولید هموگلوبین است. وقتی آهن کافی در خون شما برای تولید هموگلوبین وجود داشته باشد، باقیمانده آن موهای تان را تغذیه می کند.

یونجه همچنین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین های A، C، E و K و مواد معدنی مثل کلسیم، پتاسیم و فسفر است؛ البته قبل از اینکه بخواهید بیوتین یا یونجه را به رژیم غذایی تان اضافه کنید، باید با پزشک خود مشورت نمایید.

یونجه
گیاه یونجه

دمنوش های گیاهی برای سلامت و تغذیه مو

دمنوش های زیادی در بازار وجود دارد. با این حال، برای داشتن موهایی سالم‌ تر، لازم نیست حتما به یک ویتامین خاص تکیه کنید. هر دمنوشی مواد معدنی و مغذی متنوعی مثل آهن دارد که به رشد موی سالم کمک می کند؛ در حالی که می ‌توانید این گیاهان را به صورت مکمل مصرف کنید؛ اما بهتر است که آن ها را در آب دم کنید زیرا این کار سرعت جذب را بالا می برد.

منبع : مجله گفتنی