صفحه اصلی > بازارهای مالی : سود روزانه (Tether) و میزان سوددهی USDT چقدر است؟
سود روزانه (Tether) و میزان سوددهی USDT چقدر است؟

سود روزانه (Tether) و میزان سوددهی USDT چقدر است؟

استیبل کوین تتر (USDT) به‌طور گسترده توسط معامله‌گران و سرمایه‌گذاران برای در امان ماندن از نوسان‌های شدید بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. جدای از حفظ ارزش، در دوره‌هایی که بازار وارد روند نزولی می‌شود، دیده شده است که تتر بازدهی بسیار بهتری از نظر ریالی، در مقایسه با بیت کوین و آلت کوین‌ها داشته است.

این که سود سرمایه‌گذاری روی تتر چقدر است و چه زمانی‌هایی برای خرید و نگهداری تتر مناسب است، جزو سؤال‌های کلیدی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و همین طور افرادی است که به دنبال جایگزینی مطمئن برای دلار کاغذی هستند.

همچنین بخوانید: استیبل کوین (Stablecoin) یا ارز دیجیتال باثبات چیست؟

سود تتر چقدر است؟

در مورد سود روزانه تتر هم باید گفت طی یک سال گذشته در برخی روزها دیده شده است که قیمت ریالی تتر طی ۲۴ ساعت بیشتر از ۵ درصد رشد کند. بنابراین کسب سود ۵درصدی از افزایش قیمت تتر در یک روز، روی کاغذ و در شرایط ایده‌آل شدنی است، اما باید در نظر داشت ریسک اصلاح ۵ یا ۶ درصدی تتر در برابر ریال در طول شبانه‌روز نیز وجود دارد و افرادی که به دنبال کسب سود از معامله کوتاه‌مدت در بازارهای تتر/ تومان صرافی‌های داخلی هستند، باید مراقب موقعیت‌های معاملاتی خود باشند و با استفاده از روش‌هایی مثل تعیین حد ضرر، ریسک معاملات خود را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: تتر (USDT) چیست؟

جدای از ارزش ثابت دلاری، برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ایرانی، ارزش ریالی هر واحد تتر نیز حائز اهمیت است. با توجه به پیوند قیمتی بین دلار و تتر، هر اتفاقی که باعث نوسان در بازار دلار شود، طبیعتاً روی تتر هم تأثیر می‌گذارد. اختلاف بین قیمت تتر در صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال و دلار کاغذی در بازار ارز هم معمولاً آن‌قدری نیست که نیاز به تحلیل جداگانه این دو باشد.

عوامل تأثیرگذار بر سود تتر

برای پاسخ به این سؤال که «سود روزانه و میزان سوددهی تتر چقدر است؟» لازم است بدانیم عواملی مثل تورم، سیاست‌های پولی بانک مرکزی، مسائل داخلی و سیاست‌های خارجی ایران، مستقیماً روی قیمت دلار و تتر در بازار داخلی تأثیر می‌گذارند. بنابراین، پیش‌بینی دقیق اینکه خرید تتر می‌تواند به‌طور روزانه یا برای آینده چقدر سود داشته باشد، ممکن نیست و صرفاً با تحلیل اخبار و رویدادهای مهم می‌توان تا حدی روند احتمالی قیمت تتر و به‌طبع آن میزان سوددهی آن در بازه‌های زمانی مختلف را پیش‌بینی کرد.

سود تتر در یک سال گذشته چقدر بوده است؟

آمارهای مربوط به نوسان قیمت USDT را می‌توانید از صفحه قیمت لحظه‌ای تتر در وب‌سایت یا اپلیکیشن ارزدیجیتال مشاهده کنید. طبق آمارهای موجود در این صفحه، روند قیمت تتر در برابر ریال طی یک سال (۱۲ ماه) گذشته عمدتاً صعودی بوده است. به بیان دیگر، اگر شخصی دقیقاً ۱۲ ماه پیش اقدام به خرید تتر با قیمت ۴۱٬۰۰۰ تومانی آن زمان می‌کرد، اکنون و با احتساب قیمت ۵۲٬۸۵۱ تومانی امروز (۲۳ دی ۱۴۰۲) نزدیک به ۲۹درصد در سود بود.

نوسانات قیمت تتر در برابر ریال طی ۱۲ ماه گذشته.

سود آربیتراژ تتر چقدر است؟

آربیتراژ (Arbitrage) به معنای کسب سود از تفاوت قیمت یک دارایی در دو یا چند بازار مجزاست. حجم بالای معاملات و اختلاف قیمت تومانی تتر در صرافی‌های داخلی نیز می‌تواند روی کاغذ فرصتی برای کسب سود از تتر باشد. البته میزان سود معامله‌گران در روش آربیتراژ با توجه به اختلاف قیمت نه‌چندان زیاد تتر بین صرافی‌های مختلف و هزینه‌های انجام معاملات، اغلب بسیار اندک است و می‌توان گفت این روش صرفاً در مبالغ بسیار زیاد ارزش اجراکردن دارد.

جمع‌بندی

تتر طی سال‌های گذشته جایگاه خود را به‌عنوان ابزاری مطمئن جهت دوری از نوسان‌های بازار میان معامله‌گران کوتاه‌مدت و سرمایه‌گذاران بلندمدت ارزهای دیجیتال تثبیت کرده است. برای سرمایه‌گذاران ایرانی ارزهای دیجیتال نیز، تبدیل دارایی‌ها به تتر در جریان بازارهای نزولی، به یک استراتژی پرطرفدار تبدیل شده است؛ چراکه ضمن حفظ ارزش دلاری دارایی‌ها، این احتمال وجود دارد که برای بلندمدت ارزش ریالی آن نیز افزایش یابد.

سؤالات متداول

سود روزانه معامله تتر چقدر است؟

تتر می‌تواند در یک روز حدود ۵درصد یا بیشتر در برابر ریال افزایش قیمت داشته باشید، اما ریسک کاهش قیمت آن نیز وجود دارد.

سرمایه‌گذاری روی تتر چقدر سود دارد؟

سرمایه‌گذاری روی تتر برای یک سال گذشته حدود ۲۹ درصد سود ریالی داشته است، اما این میزان می‌تواند در بازه‌های زمانی متفاوت، متغیر باشد.

چه زمانی‌هایی برای خرید و نگهداری تتر مناسب است؟

به‌طور کلی، بازارهای نزولی می‌توانند زمان خوبی برای خرید یا تبدیل دارایی‌ها به تتر و استفاده از فرصت افزایش احتمالی ارزش ریالی آن در بلندمدت باشند.

منبع : arzdigital.com