صفحه اصلی > سلامت و پزشکی : تأثیر اندازه آلت تناسلی بر بهبود روابط جنسی

تأثیر اندازه آلت تناسلی بر بهبود روابط جنسی

میزان اثرگذاری اندازه یا سایز آلت تناسلی مردان در بهبود رابطه جنسی و رضایت شریک جنسی، جزو مباحث پیچیده و پرجزئیاتی است که ارائه پاسخ صریح و دقیق برای این پرسش، نیازمند بررسی جوانب متعددی می‌باشد. با اینکه اندازه آلت تناسلی ممکن است دغدغه و نگرانی مردان زیادی باشد اما باید درک کرد که رضایت شریک جنسی و کیفیت یک رابطه جنسی به عوامل مختلف دیگری نیز بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به ارتباط موثر یا ارتباط اثربخش با شریک جنسی، ارتباط عاطفی قوی مابین، سازگاری جنسی و زناشوئی، میزان لذت و تحریک شریک جنسی، میزان اعتماد بنفس و تصویر بدنی شخص از خود و همچنین آموزش مهارت‌های مورد نیاز رابطه جنسی اشاره کرد، که تمامی آنها در بهبود رابطه جنسی و رضایت شریک جنسی بشدت تاثیرگذار خواهند بود. از طرفی، مبحث تاثیر اندازه آلت تناسلی بر بهبود رابطه جنسی، موضوع مهمی است که نیازمند تشریح مفصل بوده و به نسبت تجربیات و ترجیحات شخصی هر فرد، ممکن است ابعاد متفاوتی داشته باشد. اما در عین حال، تمرکز اصلی باید بر روی آموزش پذیری و درک این مسئله باشد که رضایت شریک جنسی ورای ویژگی‌های فیزیکی و بدنی، عوامل متعدد دیگری را نیز در بر می‌گیرد.

آیا سایز آلت تناسلی بر بهبود روابط زناشویی مؤثر است؟

خیر، اندازه یا سایز آلت تناسلی مردان نقش تعیین کننده‌ای در بهبود روابط زناشویی ندارد. برای اکثریت افراد (شریک جنسی)، عواملی از قبیل ارتباط عاطفی قوی با شریک جنسی، حس اعتماد، صمیمیت و شناخت کامل از همدیگر و داشتن تمایلات و انتظارات جنسی مشترک، از جمله مواردی هستند که نقش به مراتب مهم و کلیدی‌تری در رضایت کلی از یک رابطه جنسی دارند. عامل دیگری که نقش به سزایی بر بهبود روابط زناشویی و رضایت شریک جنسی دارد، سازگاری جنسی و زناشوئی بوده که مستلزم درک متقابل نیازهای جنسی و برآورده کردن انتظارات جنسی همدیگر است.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که لذت و رضایت جنسی تنها به اندازه آلت تناسلی وابسته نیست. به دلیل تراکم بالای عصب‌ها در واژن در نزدیکی دهانه واژن و کلیتوریس (بخشی از اندام جنسی زنان)، تکنیک‌هایی مانند تحریک این نواحی با دست یا دهان، پیش نوازش (تحریک متقابل قبل از برقراری عمل جنسی) و تحریک سایر نقاط اروژن (نواحی محرک حس جنسی) غالبا برای رضایت کلی شریک جنسی مهم‌تر و کلیدی‌تر از سایز آلت تناسلی هستند.

طول استاندارد آلت تناسلی در مردان

از نظر پزشکی، هیچگونه اندازه یا طولی به عنوان اندازه استاندارد یا عادی برای آلت تناسلی مردانه وجود ندارد. طول آلت تناسلی می‌تواند به طور قابل‌توجهی در بین افراد مختلف، متفاوت بوده که عمده آنها در محدوده متوسط یا عادی در نظر گرفته می‌شوند. تا به امروز، تحقیقات متعددی به منظور تعیین اندازه متوسط آلت تناسلی انجام شده اما نتایج این تحقیقات به دلیل وجود تفاوت بین جمعیت آماری مورد مطالعه و روش‌های اندازه‌گیری مختلف به کار گرفته شده، متغیر هستند.

طبق نتایج منتشر شده از مطالعات جامع مجله بین المللی اورولوژی بریتانیا (The British Journal of Urology International)، متوسط طول آلت تناسلی در حالت نعوظ تقریباً ۱۳.۱۲ سانتی متر و متوسط محیط آن ۱۱.۶۶ سانتی متر است. با وجود این، باید توجه داشت که این ارقام به نوعی میانگین و متوسط اندازه آلت تناسلی در مردان هستند و اکثریت مردان با سایز کمتر یا بیشتر نیز در این طیف قرار می‌گیرند.

بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه

بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه

باید نسبت به مبحث بزرگ کردن آلت، با دیدگاه واقع بینانه نگاه کرد. روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن آلت وجود دارند. میزان اثربخشی روش‌هایی که مدعی افزایش اندازه آلت تناسلی هستند به عوامل متعددی بستگی دارد و مراجعه به یک اورولوژیست مهم‌ترین گام برای امتحان چنین روش‌هایی است.

روش‌های مختلفی برای افزایش طول آلت تناسلی وجود دارد؛ از جمله این روش‌ها می‌توان به انواع عمل‌های جراحی از قبیل ؛ جراحی افزایش طول آلت تناسلی یا قطع لیگمان‌ها، تزریق چربی، تزریق ژل و … اشاره کرد. این روش‌ها ممکن است بتوانند باعث افزایش سایز آلت شوند، اما هرکدام معایبی را نیز به همراه دارند.

برای افزایش سایز آلت تناسلی ابزار یا دستگاه‌هایی از قبیل اکستندر یا وکیوم آلت تناسلی نیز وجود دارند که ادعا می‌کنند به مرور زمان با کشیدن آلت موجب افزایش طول آن می‌شوند. اما حتی با استفاده از این ابزار نیز ممکن است برخی از افراد پیشرفت‌های بسیار جزئی داشته باشند و از طرف دیگر، میزان اثربخشی این دستگاه‌ها در افراد مختلف متفاوت بوده و نتیجه گیری از آن‌ها نیازمند استفاده مناسب و مداوم است. از این رو، حتماً قبل از استفاده از این دستگاه‌ها باید با متخصص مشورت کرده و با احتیاط از آن‌ها استفاده کنید.

امروزه، ورزش‌ها و تکنیک‌های مختلف نیز در قالب حرکات کششی به عنوان راه طبیعی برای افزایش اندازه آلت تناسلی تبلیغ می‌شوند. با وجود این، حتی این روش‌ها نیز فاقد اعتبار علمی بوده و اثر بخشی آن‌ها مستند نیست. از طرفی، انجام نادرست تکنیک‌های معرفی شده یا اعمال نیروی بیش از حد به آلت طی انجام این حرکات، می‌تواند منجر به آسیب جدی شود. به همین دلیل باید احتیاط کرده و پیش از هرگونه تصمیم خودسرانه، با پزشک متخصص مشورت کرد.انواع داروها یا مکمل‌هایی که ادعای افزایش سایز آلت تناسلی دارند نیز در بازار موجود هستند. اما اثربخشی و بی‌خطر بودن این محصولات نیز از نظر علمی ثابت نشده است. از این رو، قبل از مصرف هرگونه داروی افزایش دهنده اندازه آلت تناسلی، حتماً با پزشک متخصص مشورت داشته باشید.

توصیه‌هایی برای بهبود روابط جنسی

توصیه‌هایی برای بهبود روابط جنسی

چندین توصیه و پیشنهاد به منظور بهبود رابطه جنسی برای مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند یا از سایز آلت خود راضی نیستند:

  • برقراری ارتباط اثربخش با شریک جنسی: برای بهبود رابطه جنسی، داشتن رابطه شفاف و صادقانه با شریک زندگی بسیار مهم و ضروری است. از این رو، باید تمامی نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و خواسته‌های خود از رابطه را، به طور صریح و محترمانه مطرح کنید. شما باید فضای امنی بین خود ایجاد کنید که بتوانید بدون ترس از قضاوت شدن، نیازها و خواسته‌های جنسی خود را بیان کنید.
  • یادگیری نکات مهم رابطه جنسی و درک متقابل نیازهای شریک جنسی: سعی کنید هم خودتان و هم همسرتان، نکات مهم مرتبط با لذت و رضایت جنسی را بیاموزید. موارد مهمی از قبیل نقاط اروژن (مناطق محرک حس جنسی)، انواع تکنیک‌های مختلف تحریک، و پیش نوازش بهتر قبل از عمل جنسی را بیاموزید. درک این مسئله که لذت و رضایت جنسی به عوامل و ابعاد متعدد دیگری نیز بستگی دارد، می‌تواند به کاهش نگرانی شما در رابطه با اندازه آلت تناسلی کمک کند.
  • تمرکز بیشتر بر روی پیش‌نوازش (تحریک متقابل قبل از برقراری عمل جنسی): پیش نوازش بهتر می‌تواند لذت رابطه جنسی را برای هر دو طرف بیشتر کند. مواردی مانند بوسیدن، رابطه جنسی دهانی، تحریک با دست و نوازش بدن همدیگر می‌تواند نقش به سزایی در تحریک متقابل و لذت بیشتر از رابطه جنسی داشته باشد.
  • آزمایش انواع پوزیشن‌های جنسی و موقعیت‌های مختلف: انواع پوزیشن‌های جنسی و موقعیت‌های مختلف برای برقراری رابطه جنسی را امتحان کنید. چیزهای جدیدی یاد بگیرید که می‌توانند رابطه جنسی را برای شما و شریک زندگیتان لذت بخش‌تر کنند. این موارد می‌توانند منجر به یافتن تجربیات جدید و تقویت ارتباط با شریک زندگی شوند.
  • تقویت ارتباط عاطفی: سعی کنید ارتباط عاطفی عمیق و قوی‌تری با شریک زندگی خود ایجاد کنید. صمیمیت عاطفی، حس اعتماد و ارتباط عمیق از جمله مواردی هستند که می‌توانند حس رضایت کلی و کیفیت یک رابطه جنسی را تا حد زیادی بهبود ببخشند. از این رو، باید وقت گذراندن با شریک زندگی، هم‌دلی و هم‌صحبتی کردن با همسر و تقویت ارتباط عاطفی را در اولویت قرار دهید.
  • افزایش اعتماد بنفس و خودپذیری: بر روی افزایش اعتماد بنفس خود کار کرده و خود را همان‌گونه که هستید بپذیرید. حتماً به خاطر داشته باشید که اندازه آلت تناسلی، مبنای سنجش میزان ارزش و قدرت جنسی شما نیست. ویژگی‌های منحصر به فرد و نقاط قوت خود را بشناسید و بر روی آن‌ها ولذتی که می‌توانید به همسر خود بدهید متمرکز شوید.
  • کمک گرفتن از پزشک متخصص: اگر همچنان نگرانی و دغدغه اندازه آلت تناسلی بر عزت نفس و روابط جنسی شما تأثیرگذار باشد، باید از مشاوره و راهنمایی‌های یک پزشک متخصص جنسی و زناشویی بهره‌مند شوید. این پزشکان متخصص می‌توانند با ارائه مشاوره، پشتیبانی و آموزش تکنیک‌های شخصی‌سازی شده متناسب با نیازهای خاص شما، در رفع مشکلات جنسی به شما کمک کنند.

به خاطر داشته باشید که هر شخص و هر رابطه‌ای منحصر به فرد بوده و راهی که برای شخص دیگری مفید بوده احتمالاً برای شخص دیگر کارساز نباشد. اما داشتن رابطه باز و عمیق، تقویت ارتباط عاطفی و توجه متقابل به نیازهای شریک زندگی، بهترین و کلیدی‌ترین راه خواهد بود. به جای اینکه صرفاً بر روی اندازه آلت تناسلی خود متمرکز باشید، سعی کنید لذت بردن، افزایش صمیمیت و رضایت کلی هر دو طرف را در اولویت قرار دهید.

کلام آخر

در نهایت باید بدانیم که سایز و اندازه آلت تناسلی تنها یکی از جوانب مورد نیاز برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش است. با اینکه دغدغه اندازه آلت تناسلی در مورد برخی از افراد کاملاً هم نابجا نیست، اما باید با درک صحیح و دیدگاه عمیق‌تری به این موضوع نگاه کرد. همان‌طور که پیشتر هم گفته شد، رضایت کلی و کیفیت یک رابطه جنسی از عوامل متعددی از جمله ارتباط عاطفی قوی، ارتباط اثربخش با شریک زندگی، سازگاری جنسی و زناشویی و درک متقابل نیازهای جنسی، تأثیر می‌پذیرد.

از این رو، به جای اینکه صرفاً بر روی اندازه آلت تناسلی خود متمرکز باشید، توصیه می‌شود که مواردی مانند برقراری ارتباط عمیق و باز، یادگیری نکات مهم رابطه جنسی، درک متقابل نیازهای شریک جنسی، آزمایش انواع پوزیشن‌های جنسی و پیش نوازش بهتر را در اولویت قرار دهید. ایجاد رابطه عاطفی عمیق و صمیمی، افزایش اعتماد به نفس و خودپذیری نیز جزو عناصر مهم و کلیدی در بهبود رابطه جنسی هستند.


منبع : مجله قرمز